Zīda kleita/kaklasaites/šalles/karogi
Zīda kleita
Iespējams pasūtīt pēc Jūsu vēlmēm gleznojumus uz kleitas, kā arīiespējami citi garumi un izmēri, ar vai bez apakšsvārkiem.
Cena atkarīgas no zīda kvalitātes un zīmējuma
Zīda šalles, lakati un kaklasaites
Gleznojumi uz zīda aksesuāriem iespējami dažādos izmēros atkarībā no Jūsu vēlmēm.Pasūtījumi individuāli sazinoties.
Cenas atkarīgas no pasūtījuma.
Gleznots ģimenes karogs
Uz zīda gleznots ģimenes karogs kāzu svinībām, kā arī dāvana kāzu jubilejā.Pasūtīt individuāli.
Zīds ir burvīgs materiāls vasaras apģērbu radīšanai, tāpēc ziedi ir pieprasītākais raksts, kas tiek gleznots lielos laukumos uz zīda. Iedomājies zīda kleita vasarai - sapnis! Ziemai, pavasarim un rudenim apgleznotu zīdu vairāk izmanto šallēm, lakatiem vai apmetņa veidā. Apgleznotu zīdu izmanto arī dekoratīviem aizskartiem telpās.
Apgleznots zīds ir neatkārtojama dāvana kāzu jubilejā – kaklasaite vīrietim un plecu apmetnis vai viegla zīda šalle ar saskaņotiem zīmējumiem sievietei. Apgleznotu zīda kaklasaiti var pasūtīt pieskaņotu jau gatavam tērpam vai radīt tērpu, kas pieskaņota kaklasaitei. Zīds ir svinīgs audums, viegls un patīkams.
Kas jāzina par zīdu:
Zīda īpašības un kopšana. Zīds ir vienīgais dabīgais materiāls ar neplīstošu šķiedru, kas pēc savas uzbūves atgādina mākslīgo šķiedru.
Karstumu zīds panes labāk kā vilnas šķiedra. To ilgāku laiku var turēt 120-130°C karstumā, taču, karsējot līdz 170°C, zīds kļūst rupjš. Saules staru iedarbībā zīds kļūst trausls un viegli plīst. Zīds ir gluds un tam ir patīkami pieskarties. To ir viegli gludināt un tas parasti neburzās. Apgleznotu zīdu gludina no kreisās puse vai caur plānu lupatiņu.
Zīds prasa lielāku uzmanību kā daudzi citi tekstilmateriāli. Īpaši uzmanīgiem jābūt, zīdu mazgājot. Zīda izstrādājumi jāmazgā ar rokām aukstā vai remdenā ūdenī, vēlams ar speciāliem zīda mazgāšanas līdzekļiem. Notecināt ūdens, zīdu griežot un saspiežot, nav ieteicams, pietiek ar vieglu izspiešanu. Pēc mazgāšanas zīdu ļoti rūpīgi jāizskalo. Zīdu nedrīkst žāvēt saulē vai karsta radiatora tuvumā, jo tas padara auduma šķiedras raupjas. Lai zīda izstrādājumi nesarautos, pēc izskalošanas lieko ūdeni var izspiest, ietinot izstrādājumu frotē dvielī. Pēc tā vēl mitro materiālu no kreiss puses jāgludina zīdam piemērotā temperatūrā līdz tas ir sauss. Smidzināt ūdeni uz zīda nav ieteicams, jo ūdens pēdas uz zīda auduma paliek labi pamanāmas. Sauss zīds gludināšanai nepadodas. Zīda izstrādājumus bojā sviedri: mainās auduma krāsa un samazinās tā izturība. Tādēļ izstrādājumus bieži jāmazgā. Jāizvairās ar no smaržu tiešas izsmidzināšanas uz zīda. Nelabvēlīgi zīdu ietekmē ar alumīnija hlorīdu saturoši dezodoranti, kas bojā krāsu. Zīda audumus ieteicams glabāt labi vēdinātās telpās un tos bieži vēdināt. Ilgstoši vārot, zīda šķiedras molekulas atdalās un šķiedra izirst. Zīds labi panes ķīmisku tīrīšanu un traipu tīrīšanas līdzekļus.